Dni Małomic 2018 - fotogaleria

dodano: 17-07-2018

Dni Małomic 2018 stały się już historią. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, w szczególności Burmistrz Małomic Małgorzaty Sendeckiej, Małomickiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszenia Eksploracyjno – Historycznego „Małomickie Podziemie” oraz wielu innych, którym równie serdecznie dziękujemy, impreza zostanie zapamiętana jako „historyczne” Dni Małomic, ponieważ w tym roku pojawiło się wiele nowości.

Pierwszego dnia tegorocznej imprezy (6 lipca) od rana mogliśmy podziwiać rekonstruktorów w wiosce historycznej (warsztaty, pokazy, prelekcje), a na dużej scenie pojawili się między innymi: Kama i jej grupa fitness, tancerze hip hop i break dance, Teo Tomczuk, Krystyna Maciejewicz – Traczewska, Red Queen, Mario Bischin. Mieliśmy również okazję obserwować pokaz Teatru Tańca z Ogniem „Signum Ignis” z Kożuchowa. Impreza, tego dnia, zakończyła się dyskoteką, którą prowadził nasz zaprzyjaźniony konferansjer Sławomir Janelt.

Drugiego dnia imprezy od samego rana znów towarzyszyli nam rekonstruktorzy zgromadzeni w wiosce historycznej, którzy później, wraz z Klubem Moto Szprotawa, wzięli udział w paradzie ulicami naszego miasta. Natomiast na dużej scenie zaprezentowały się najpierw zespoły ludowe: „Bolero” ze Starego Kisielina, „Bobrzanki” z Nowogrodu Bobrzańskiego, „Stypułowianie” ze Stypułowa, „Kalina” z Bobrzan”, „Amigo” z Żagania oraz „Małomiczanki”. Następnym punktem programu był występ zespołu dziecięco – młodzieżowego „Muzaki”, a po nich na scenie pojawili się kolejno: Krystyna Maciejewicz – Traczewska i Jan Zakrzewski oraz zespoły „Zajefajni”, „Extazy” i „Basta”. Całość imprezy została zwieńczona dyskoteką, którą poprowadził Maciej Wowk z Muzycznego Radia.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, które dostępne są TUTAJ.