Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014

dodano: 11-06-2014

Już w najbliższą sobotę, 14 czerwca o godz. 15:00, na terenie za budynkiem Małomickiego Ośrodka Kultury rozpocznie się heppening w ramach akcji Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Celem inicjatywy Głównej Komendy Policji jest promowanie mody na życie wolne od uzależnień.

Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w festynie poświęconym problematyce uzależnień, podczas którego będzie można zobaczyć sprzęt i metody pracy Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej czy Sanepidu. Atrakcją będzie również możliwość przejażdżki gokartem w alko-goglach oraz konkursy: wiedzy o bezpieczeństwie i udzielania pierwszej pomocy, a dla najmłodszych - kolorowanki i gry zręcznościowe z nagrodami.

Na wszystkich uczestników happeningu czeka także wielka atrakcja w postaci pokazu walk rycerskich, turnieju rycerskiego, pokazu strzelania z łuku, pokazu tańca średniowiecznego w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Ziemi Nadodrzańskiej.

Głównym punktem programu jest ZRYW WOLNYCH SERC, który zaplanowano punktualnie na godz. 16:00. Tuż przed nim odczytana zostanie odezwa społeczności PaT. Natomiast na godz. 16:15 zaplanowano projekcję filmu dla młodzieży o tematyce profilaktycznej, która odbędzie się w sali projekcyjnej Małomickiego Ośrodka Kultury. Tuż po niej rozpocznie się debata z psychologiem, terapeutą z Ośrodka Profilaktycznego "Profil" z Żagania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, w każdym wieku. Razem promujmy styl życia wolny od uzależnień!