Uroczystość wręczenie mieszkańcom gminy medali Przezydenta Rzeczpospolitej ...

dodano: 27-06-2019

W dniu 26 czerwca 2019r. roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Małomicach odbyła się uroczystość wręczenia przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Pana Andrzeja Dudę  Medali  za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP medale dostojnym jubilatom   wręczyła  Burmistrz Małomic Pani Małgorzata Sendecka.  Burmistrz pogratulowała odznaczonym otrzymanych medali  jak również złożyła  życzenia  zdrowia i satysfakcji ze wspólnego życia.  W słowach skierowanych do jubilatów Burmistrz podkreśliła, że warunkiem długoletniego pożycia małżeńskiego jest wzajemne zrozumienie, zdolność do kompromisów i otwarcie na potrzeby drugiego z małżonków. Nie bez znaczenia jest również zdolność do rozwiązywania pojawiających się w trakcie wspólnego życia  problemów, a więc umiejętności której coraz częściej brakuje młodym małżonkom.

Odznaczonym  wraz  z medalami  wręczono  legitymacje poświadczające ich  przyznanie.

Tym razem wyróżnionych medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało 15 par z terenu naszej gminy, które związek małżeński zawarły w 1969 roku.

Państwo   Barbara i Jan Cukierscy;

Państwo  Stefania i Piotr Demian;

Państwo   Danuta i Henryk Drochlińscy;

Państwo   Genowefa i Zbigniew Gałka;

Państwo  Joanna i Szczepan Garan;

Państwo  Wanda i Mieczysław Hendzel;

Państwo  Zofia i Zdzisław Karwaccy;

Państwo Janina i Stanisław Kroczak;

Państwo  Helena i Wiesław Lis;

Państwo  Aleksandra i Sylwester Milewscy;

Państwo   Aniela i Stanisław Mirowscy;

Państwo    Janina i Marian Nowikiewicz;

Państwo  Janina i Kazimierz Pawlaczek;

Państwo    Katarzyna i Ryszard Radzimscy;

 Państwo  Stefania i Mikołaj Sandowycz.

Uroczystość była okazją  do wzniesienia toastu za zdrowie „par” i chwili rozmowy przy kawie i cieście  o przebytej przez jubilatów drodze, o okolicznością  w których  skrzyżowały się ich drogi życiowe i w jaki sposób trafili do gminie Małomice.     

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, dużo sił, radości i energii w wspólnej wędrówce przez życie.