Apel Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Stanisława Tomczyszyna

Apel Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Stanisława Tomczyszyna

Akcja ,,Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie” organizowana jest przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego od kwietnia 2020 roku.
Wówczas pandemia spowodowała zamknięcie targowisk, a co za tym idzie utrudnienie sprzedaży lokalnych produktów. LCPR zorganizowało wtedy akcję, skierowaną do mieszkańców Województwa Lubuskiego mającą na celu okazanie solidarności i kupowanie po sąsiedzku.

Akcja i wszystkie jej założenia kontynuowane są również w tym roku. Grafiki do opisanych poniżej działań można pobrać pod linkiem: https://we.tl/t-rfQpriXSA0  

  1. Promujemy zakupy na lokalnych targowiskach i miejscach sprzedaży produktów regionalnych. Zamieszczamy na nich materiały promocyjne, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców i sprawić, aby hasło ,,Wspieraj Lubuskich Producentów” towarzyszyło przy każdych zakupach.
  2. W ramach akcji została założona grupa na Facebooku – Bazarek Lubuski, poświęcona sprzedaży i kupnie produktów spożywczych i rękodzielniczych od Lubuskich Producentów. Grupa funkcjonuje od roku i liczy ponad 2500 użytkowników.
  3. Certyfikujemy Producentów produkujących i wytwarzających na terenie Województwa Lubuskiego. Chcemy pobudzać świadomość kupujących. Do tej pory wydaliśmy już ponad 80 Certyfikatów Producent Lubuski.